راهنمای خرید:یک موس مناسب چگونه یک موس خوب انتخاب کنید.

راهنمای خرید:یک موس مناسب
mouse

چگونه یک موس خوب انتخاب کنیم و بخریم.

درانتخاب موس باید به فاکتور های زیر توجه داشت.

1-سایز و اندازه:بی شک یکی از مهمترین گزینه های انتخاب موس سایز است که این موضوع فقط با کمک دست گرفتن موس برای شما قابل لمس است لذا در زمان خرید موس حتما سعی کنید فرم موس مانند موس های قبلی خودتان باشد.

2-تعداد کلید های موس:بر روی موس های بجز اسکرول، کلید چپ و راست کلید های دیگری نیز وجود دارد مثل Back-Forward که کاربرد های زیادی برای مرور صفحات وب دارد همچنین کلید تعیین DPI نیز مهم است چرا که سرعت موس را مشخص می کند.

3-جنس کابل یا بی سیم بودن:سعی کنید موس هایی را انتخاب کنید که کابل آن ها نخی باشد و مقاوم در برابر کشش، همچنین اگر فاصله شما از نمایشگر زیاد است حتما از موس بی سیم استفاده کنید، اگر می خواهید ارائه داشته باشید یا اینکه فاصله شما از کیس زیاد است حتما از موس های بی سیم استفاده کنید.

4-حساسیت موس:dots per inch یا DPI که گاهی با نام سرعت موس نامبرده می شود موس های معمول از 800 شروع می شوند و هرچه عدد بزرگ تر باشد حساسیت بیشتری دارند دقت کنید که این موضوع به صفحه نمایشگر نیز ارتباط دارد اگر صفحه نمایشگر بزرگ دارید باید از DPI بالا استفاده کنید چراکه با یک حرکت کوتاه می توانید موس را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کنید.