هفت نکته خوب برای داشتن تجارت الکترونیکی بهتر برای داشتن تجارت الکترونیک خوب شما باید مجهز به ابزارهای خوب باشید و همچنین ارتباطات خود را با مشتری ضبط و حفظ کنید.

هفت نکته خوب برای داشتن تجارت الکترونیکی بهتر

1-داشتن آنالیز برای سایت: استفاده از ابزارهای مانند گوگل آنالیز،Mantato می توانند به شما نشان دهند که مشتری شما کجاست و در چه تقطه حساسیت وحود دارد.

2-ساده سازی انتخاب: هرچند تنوع محصولی خوب است ولی شما باید برای مشتری خود ساده سازی انجام دهید برای مثال داشتن محصول های زیاد فقط مشتری را گمراه می کند که کدام گزینه را انتخاب کند.

3-باید بدانید مشتری در سایت شما به دنبال چیست: سعی کنید کلمات کلیدی که مشتری در موتور جستجو جستجو می کند را توسط گوگل آنالیز یا Mantato استخراج نمایید و آن ها را در سایتتان تقویت کنید.

4-تاثیر های اجتماعی را بدانید:مردم در اجتماع زندگی می کنند و بر روی یکدیگر اثر می گذارند لذا شما باید تاثیر ها بدانید و از آن ها آگاهی داشته باشید تا فرصت ها از دست ندهید.

5-چت و پشتیبانی آنلاین:مشتری دوست دارد سوال هایش به سرعت پاسخ داده شود لذا شما باید همواره در دسترس اون باشید یک چت آنلاین می تواند به مشتری کمک کند تا سوال ها و خواسته هایش را بیان کند.

6-استفاده از popup: پاپ آپ های داخلی می توانند کاربر را ترغیب کنند کار خاصی انجام دهند مثلا در خبرنامه ما عضو شوید، یا از آخرین پیشنهادات ویژه با خبر شوید، این موارد می توانند مهم باشند.

7-سنجش رفتار مشتری در ایمیل ها: اگر ایمیل های دوره ای ارسال می کنند بهتر است بدانید لینک های درون آن را پیگیری کنید و بدانید چه کسی از کجا وارد سایت شده است و چه عناوینی مناسب هستند و از آن ها بیشتر استفاده کنید.