راهنمای خرید:هارد اکسترنال برای خرید هارد اکسترنال چه نکاتی را باید در نظر بگیریم.

راهنمای خرید:هارد اکسترنال

portable-hdd

این روزها با توسعه تکنولوژی و تولید محتوا هر روز حجم داده ها بیشتر و بیشتر می شود و نیاز است که شما اطلاعات را ذخیره کنید، در همین راستا یکی از بهترین ذخیره ساز ها استفاده از هارد های اکسترنال است، که هم قابلیت حمل آسان دارند هم فضای مناسبی را به شما می دهند، در اینجا ما به شما توصیه هایی در مورد انتخاب یک هارد اکسترنال مناسب می کنیم و طی چند گام به شما می گوییم چه هاردی را باید تهیه کنید.

گام اول: هدف شما از ذخیره سازی اطلاعات چیست؟

قبل از خرید یک هارد دقت داشته باشید که هدفمان از خرید یک هارد چیست؟ دلیل پرسش این سوال این است که متناسب با هدف شما نوع ذخیره ساز متفاوت خواهد بود.

  1. اطلاعات با ماندگاری بالا:برای اطلاعات با ماندگاری بالا توصیه می شود از CD/DVD و اگر پول دارید از Solid Disk Drive ها استفاده کنید چرا که مشکل HDD ها یا ضعف دیسک مغناطیسی را ندارند.
  2. اطلاعاتی که جای گزین می شوند:برای این کار هارد های اکسترنال معمولی HDD مناسب هستند، هم ارزان هستند هم به خوبی پاسخگوی شما هستند.
  3. صرفا نسخه دوم هستند:برای این کار نیز شما می توانید از HDD های معمولی استفاده کنید و نیاز نیست به سراغ Solid Disk Drive ها بروید، چرا که نسخه اول را روی چنین حافظه ای نگهداری می کنید.

گام دوم:چقدر فضا هم اکنون در اختیار دارید؟

همیشه به یاد داشته باشید که هر حافظه ای پرشدنی است، لذا هر چقدر هم فضا داشته باشید می توانید آن را پر کنید بخصوص اگر اهل فیلم و عکس باشید، اما نکته مهمی که باید در اینجا بیان کنم بحث ماهیت هارد فعلی شماست، چنانچه روی نوت بوک شما یک هارد عادی است توصیه می کنم بجای خرید هارد اکسترنال یک هارد SSD برای نوت بوک خود بخرید و آن را جایگزین هارد فعلی کنید و پس از آن هارد قبلی را از طریق یک باکس هارد نگهداری کنید بدین صورت هم سرعت نوت بوک خود را بالا برده اید هم فضای مناسب را بدست آورده اید.

گام سوم:چقدر هارد جابه جا می شود؟

اگر شما مرتب حرکت می کنید بهتر است از هارد هایی استفاده کنید که مقاومت بیشتری داشته باشند، گاهی شما جابه جا می شوید هارد جابه جا می شود ولی استفاده نمی شود یعنی به USB وصل نمی شود لذا در چنین مواردی نیاز نیست از هارد های مقاوم در برابر شک استفاده کنید البته به یاد داشته باشید معمولا هارد های اکسترنال نمی سوزند یعنی مثل فلش نیستند.

گام چهارم:حجم انتقال داده چقدر است؟

اگر سیستم شما USB 3.0 را پشتیبانی می کند حتما در زمان خرید هارد USB 3.0 را انتخاب کنید چرا که سرعت بهتری به شما می دهد اگر USB 3.0 ندارید ولی حجم فایل های شما زیاد است باز هم توصیه من بر خرید USB 3.0 است چرا که احتمالا بعد دچار مشکل می شوید، فقط در صورتی USB های ورژن پایین را انتخاب کنید که حجم فایل زیادی ندارد.

گام پنج:کیف برای هارد لازم است؟

بله، توصیه این است که برای هارد خود کیف بگیرید البته بعضی از کیف های نوت بوک محل قرار دادن هارد اکسترنال را دارند، ولی بهتر است هارد را در کیف قرار بدهید تا در برابر ضربه از آن محافظت شود، هم این که برای خودتان هم جابه جای راحت تری را خواهد داشت.

این مطلب به مرور تکمیل می شود، اگر شما هم نظری دارید با ما در میان بگذارید.