انواع مانیتورهای کامپیوتری

انواع مانیتورهای کامپیوتری

اکثر مردم روزانه در محل کار و در خانه از مانیتور کامپیوتر استفاده می کنند. و در حالی که این ها در انواع شکل ها، طرح ها و رنگ ها می آیند، می توان آنها را به سه دسته تقسیم کرد. اگر آشنایی کاملی ندارید در این بخش مقدمه ای برای انواع مختلف مانیتورهای کامپیوتری می خواهیم بیان کنیم، در اینجا ما سه نوع اصلی و همچنین مزایا و معایب هر یک را در سه بخش توضیح می دهیم. 

مانیتور CRT (لامپ الکترونیک کادو)

این مانیتورها تکنولوژی CRT را استفاده می کنند که بیشترین استفاده را در تولید صفحه نمایش تلویزیون دارد. با استفاده از این مانیتورها، یک جریان الکترونهای شدید انرژی بالا برای ایجاد تصاویر روی یک صفحه فلورسنت استفاده می شود. یک لوله رادیو کادو اساسا یک لوله خلاء حاوی یک تفنگ الکترونی در یک طرف و یک صفحه فلورسنت در انتهای دیگردر حالی که مانیتورهای CRT همچنان در برخی از سازمان ها یافت می شوند، بسیاری از دفاتر متوقف استفاده از آنها عمدتا به این دلیل که آنها سنگین، بزرگ و هزینه ای برای جایگزینی آنها باید شکستن. در حالی که هنوز در حال استفاده هستند، ایده خوبی است که این مانیتورها را برای نظارت بر ارزان تر، سبک تر و قابل اطمینان تر فاز بگیرند.

LCD (صفحه نمایش کریستال مایع) مانیتور

مانیتور ال سی دی دارای یکی از پیشرفته ترین فن آوری های موجود است. به طور معمول، آن شامل یک لایه رنگی یا پیکسل تک رنگ است که به صورت طرح بندی بین دو الکترود شفاف و دو فیلتر قطبی قرار گرفته است. اثر نور نوری با قطبی شدن نور در مقادیر متنوع و ایجاد آن از طریق لایه بلوری مایع امکان پذیر است. دو نوع تکنولوژی ال سی دی موجود ماتریکس فعال TFT و یک تکنولوژی ماتریس غیر فعال است. TFT کیفیت تصویر بهتر را تولید می کند و امن تر و قابل اعتماد تر است. از سوی دیگر، ماتریس منفعل زمان پاسخ آهسته ای دارد و به آرامی قدیمی می شود.

مزایای مانیتورهای ال سی دی شامل اندازه جمع و جور آنها است که آنها را سبک وزن می کند. آنها همچنین به عنوان مانیتور CRT برق زیادی مصرف نمی کنند و می توانند باتری هایی که آنها را برای لپ تاپ ها مناسب می سازد، تخلیه شوند.

تصاویری که توسط این مانیتورها منتقل می شوند، هندسی ناسازگار و فلیکر کمی ندارند. با این حال، این نوع مانیتور دارای معایبی مانند قیمت نسبتا بالایی دارد، کیفیت تصویری که از زوایای مختلف دیده نمی شود و قطعنامه مانیتور همیشه ثابت نیست، به این معنی که هر تغییری می تواند باعث کاهش کارایی شود.

LED

مانیتورهای LED آخرین انواع مانیتورها در بازار امروز هستند. این پانل های تخت یا نمایشگرهای منحنی هستند که از نور دیودها برای نورپردازی استفاده می کنند، به جای روشنایی کادو کاتولیک فلورسنت (CCFL) که در LCD ها استفاده می شود. گفته می شود که مانیتورهای LED از قدرت بسیار کمتری نسبت به CRT و LCD استفاده می کنند و به مراتب سازگار با محیط زیست محسوب می شوند.

مزایای مانیتورهای LED این است که آنها تصاویر با کنتراست بالا تولید می کنند، در زمان قرار گرفتن در معرض اثرات زیست محیطی منفی کمتر، CRT و یا مانیتور ال سی دی با دوام تر است، و طراحی بسیار نازک است. آنها در حین اجرا نیز حرارت زیادی تولید نمی کنند. تنها نکته این است که آنها می توانند گران تر باشند، به ویژه برای مانیتورهای بالا مانند صفحه نمایش های منحنی جدید که در حال پخش هستند.

آگاهی از انواع مختلف مانیتورهای کامپیوتری در دسترس باید به شما کمک کند یکی از آنهایی را که بیشتر به نیازهای شما مناسب است را انتخاب کنید. به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد سخت افزار در جهان امروز؟ با ما تماس بگیرید و ببینید که چگونه میتوانیم کمک کنیم.